Člověk a jeho svět

Plán učiva od 6. 4. do 17. 4.

Informace pro skupinu A1, jestliže se se mnou a dalšími spolužáky chceš vidět a slyšet, máš možnost v pondělí od 10:30, když klikneš zde.

Toto období jsou pro nás klíčovými slovy osvícenství, osvícení, toleranční patent, reforma, nevolnictví, robota, Marie Terezie a Josef II.

Aby ses dozvěděl/a více, přečti si v uč. s. 17- 18, pozorně si prohlédni mapku na s. 18 a obrázky na s. 17 a 18.

Určitě ti pomohou i tato krátká videa ze souboru Dějiny udatného českého národa:

Marie Terezie

Reformy Marie Terezie

Školská reforma

Josef II.

Do sešitu si opiš zápis, který nalezneš v souboru dole. Nezapomeň na datum a úpravu.

Jestliže narazíš na pojem, kterému nerozumíš, popros o vysvětlení rodiče, sourozence, spolužáky nebo mě.

V PS vypracuj s. 5-6.

Ke kontrole mi, prosím, pošli PS s. 5-6 nejpozději do 17. 4. přes Bakaláře nebo na marvanovaeva@seznam.cz.