3.třída

„Pomoz mi, abych to dokázal sám“

…Děti přicházejí na svět odkázané na ostatní a přesto s potřebou být na dospělých nezávislé. Naším úkolem není dělat věci za ně, ale pomoci jim, aby je zvládaly samostatně…

 

Třídní učitelka: Bc. Kateřina Vinšová
Kontakt: vinsova@zssulice.cz

Rozvrh platný od 19. 4. (prezenční výuka) 2021:

Odkaz na online výuku od 4. 1. 2021:

https://meet.google.com/lookup/hih34esd3t?authuser=0&hs=179                   

 

DEN ZEMĚ      Den Země omalovánky | i-creative.cz - Inspirace, návody a nápady pro  rodiče, učitele a pro všechny, kteří rádi tvoří. | Dubna, Earth, Mandala

Tento svátek se slaví po celém světě od r. 1970, kdy se na různých místech Spojených států shromáždilo na 20 milionů lidí, aby demonstrovali za zdravější životní prostředí. 

Co můžeš pro naši planetu dělat každý den právě ty? Jsou to drobnosti, ale ve větším měřítku mají obrovský dopad. Které to jsou?

· Třiďte odpad. Přestaňte házet plastové lahve, kartony, igelitky i plechovky házet do smíšeného odpadu. A když to budete chtít dotáhnout na jedničku s hvězdičkou, objednejte si popelnici na bio odpad, nebo si založte kompost. Kromě toho, že budete domácnost provozovat ekologičtěji, budete mít ze sebe vážně dobrý pocit.

· Přemisťujte se jinak. Pokud každé ráno stojíte v koloně plné aut, zkuste to jinak. Pokud je to jen trochu možné, jezděte MHD. Nebo si pořiďte koloběžku. 

· Vyměňte žárovky. LED žárovky vám vydrží až desetkrát déle než klasické žárovky, mají mnohem menší spotřebu a mnohem efektivněji přeměňují energii na světlo. 

· Dejte na spořivé členy rodiny. V každé domácnosti se najde alespoň jeden člověk, který za každým neustále chodí a připomíná, ať za sebou zhasínáte, ať nenecháváte téct vodu, když si čistíte zuby, ať nezapínáte pračku jen kvůli jednomu tričku a myčku kvůli jednomu talíři. A tento člověk má většinou pravdu. Zkontrolujte si stavy spotřeby vody a elektřiny a jeden měsíc na něj dejte – uvidíte ten rozdíl!

· Šetřete vodou. Proč splachovat záchod pitnou vodou, když máte studnu? Proč vanu plnou vody nevyužít, místo toho, aby skončila v kanalizaci? Popřemýšlejte, kolik vody se ve vaší domácnosti vyplýtvá.

Ekologičtější život není o tom změnit svůj životní styl od základu, ale o tom přemýšlet o spotřebě a ničím neplýtvat. Důsledkem je nejen zdravější planeta a zdravější lidé, ale jako bonus se vám nejspíš povede ušetřit nemalý peníz.

Přečti si: https://www.email.cz/download/k/Jfc67QDee9BgC79Cltnak8IC1w8wZ3Wp_prPGQ6xn-IuQ6Lfgrzpne5dMGf66TzzN3VIfyM/Den%20zem%C4%9B.pdf

 

Výzva Kampaň OBYČEJNÉHO HRDINSTVÍ          Co je Ekoškola | zsgh

https://www.zssulice.cz/kampan-obycejneho-hrdinstvi-2/

 

Zajímavé odkazy k výuce:

https://pancelcino.webnode.cz/prirodoveda/

https://www.pancelcino.cz/category/cj/vyjmenovana-slova/

http://www.kdeseucit.cz/treti.html

https://www.onlinecviceni.cz

https://www.skolasnadhledem.cz

https://jdeteven.cz/cz

https://ucimesevenku.cz

https://skolakov.eu

https://www.vesela-chaloupka.cz/