Recyklujeme a pomáháme uklízet svět!

Školní recyklační program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět vznikl v září roku 2008 se záměrem podpořit environmentální výchovu na mateřských, základních  a středních školách v České republice. Nad vznikem projektu převzalo záštitu MŠMT České republiky a je významně podporován společnostmi, které se v České republice specializují na zpětný odběr a recyklaci:

ASEKOL a.s. – zpětný odběr elektrozařízení

ECOBAT s.r.o. – zpětný odběr baterií

ELEKTROWIN a.s. – zpětný odběr elektrozařízení

Cart4Future s.r.o. – zpětný odběr a recyklace tonerů a cartridgí do tiskáren

Projekt je určen všem MŠ, ZŠ i SŠ v České republice a účast v něm je zcela bezplatná. Zdarma je i dodání sběrných nádoby na použité baterie a vysloužilé drobné elektrozařízení a také následný odvoz po jejich naplnění.

V naší škole najdete sběrné nádoby na baterie, náplně do tiskáren a brzy již také na drobné elektrozařízení.

Baterie: tužkové a knoflíkové baterie, monočlánky, dobíjecí baterie

Elektrozařízení: elektrické hračky, mobilní telefony, notebooky, rádia, fény, svítilny, holící strojky, žehličky, varné konvice, mixéry, reproduktory, ovladače

Tonery