Poznávací zájezd do Severního Walesu

Milí žáci, vážení rodiče,

v září 2023 se chystáme opět do Británie, tentokrát nás čeká Severní Wales. Veškeré informace k ceně, programu a přihlašování naleznete níže:

Termín: 17.- 23. 9. 2023

Cena: 13 200 Kč  

SEVERNÍ WALES  

1. DEN: ODJEZD Z ČR, CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE 

Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách (cca kolem 15-16 hod.). Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii  a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.  

2. DEN: CHESTER 

Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do terminálu Eurotunelu ve Francii, kde s autobusem najedeme do  vlakové soupravy a tunelem projedeme do Velké Británie. Po příjezdu do Folkestone budeme pokračovat v cestě  severozápadním směrem. Projedeme kolem Londýna a po poledni přijedeme do města Chester. Projdeme se centrem  a navštívíme Dewa Roman Museum, kde se seznámíme s tím, jak vypadal Chester v době římské. Odpoledne si  prohlédneme krásnou gotickou katedrálu. Večer nás vyzvednou hostitelské rodiny, navečeříme se a odpočineme si.  

3. DEN: SNOWDONIA NATIONAL PARK, CONWY, LLANDUDNO 

Po snídani vyrazíme na výlet do severozápadního Walesu. Projedeme národním parkem Snowdonia National Park a po  cestě zastavíme v turistickém centru Betws-y-Coed. Bude-li nám přát počasí, podnikneme krátkou procházku  v okolí průsmyku Penn-y-pass, odkud se skýtají nádherné výhledy na nejvyšší horu Walesu – Snowdon. Odpoledne  navštívíme hrad Conwy, který se řadí mezi jeden z pevných hradů tzv. Železného prstence anglického krále Edwarda I.  Poté se ještě zastavíme v přímořském letovisku Llandudno, kde se projdeme po pěkné pláži s výhledem na Great Orme  a Little Orme. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a sdělíme si své zážitky.  

4. DEN: HARLECH CASTLE, FFESTINIOG RAILWAY, CAERNARFON CASTLE, LLANFAIR PG 

Po snídani vyrazíme na severozápadní pobřeží Walesu. Navštívíme zříceninu hradu Harlech, dnes impozantní zbytky  hradu, vybudovaného králem Eduardem I. na strmém skalním útesu nad zálivem Tremadog Bay. Poté přejedeme do  Porthmadogu a svezeme se parní úzkorozchodnou železnicí Ffestiniog Railway. Během cesty se nám budou otevírat  výhledy na hory národního parku Snowdon. Odpoledne si prohlédneme královský hrad Caernarfon Castle, kde jsou  tradičně již od 13. století korunováni princové z Walesu. Odpoledne přejedeme přes úžinu Menai Strait na ostrov  Anglesey, kde se zastavíme v Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndobwllllantysiliogogogoch – ve vesnici s nejdelším  názvem na světě. Večer se vrátíme na ubytování.  

5. DEN: LIVERPOOL, SPEKE HALL 

Po snídani si prohlédneme slavné přístavní město Liverpool. Projdeme se nově restaurovanými Albertovými doky a  navštívíme muzeum Beatles story, které připomíná kariéru nejslavnější rockové kapely. Nesmíme vynechat prohlídku  fotbalového stadionu Liverpool FC, ani návštěvu moderní katedrály přezdívané Paddy´s Wigwam. Odpoledne  navštívíme Speke Hall, zelenou oázu klidu v rušné zástavbě Liverpoolu na břehu řeky Mersey. Uvidíme krásný  tudorovský dům, projdeme se upravenými zahradami a pokusíme se najít cestu zahradním bludištěm. Večer se vrátíme  do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.  

6. DEN: OXFORD 

Po snídani se vydáme do centra slavného univerzitního města Oxford. Projdeme se ulicí High Street, kolem kostela  St. Mary the Virgin, slavné knihovny Bodleian Library, pozoruhodné knihovny Radcliffe Camera, divadla Sheldonian  Theatre, kolem mnoha kolejí a jiných zajímavostí. Dojdeme až ke koleji Christ Church College, kterou navštívíme a  podíváme se do míst, kde se také filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. Také navštívíme univerzitní muzeum  (kostry dinosaurů, vyhynulý pták Dodo aj.) nebo Ashmolean Museum (přezdívané „malé Britské muzeum“). Odpoledne  si zahrajeme velkou zábavnou hru na poznání města a budeme mít čas na nákup suvenýrů. V podvečer se s Oxfordem  rozloučíme a odjedeme do terminálu ve Folkestone, odkud se přepravíme Eurotunelem zpět do Francie.  

7. DEN: NÁVRAT DO ČR 

Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole  přijedeme v odpoledních hodinách. 

V ceně je zahrnuto:  

– doprava zájezdovým autobusem – klimatizace, video, prodej teplých a chlazených nápojů – 2x cesta přes kanál La Manche Eurotunelem  

– 4x ubytování v anglických rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd formou balíčku  

– mobilní aplikace plná praktických informací a zábavy pro každého účastníka  

– komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna  

V ceně není zahrnuto:  

– vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka cca 80 GBP*)  

 * rezervace budou provedeny předem, o přesné výši vstupů budete informováni. Některé vstupy lze zajistit zdarma,  o ně by se ev. konečná částka na vstupy ponížila  

zájezd č.: 23-359  

Přihlášení na zájezd na adrese: http://rezervace.protravel.cz  

Registrace:  

⮚ Nejprve je nutné se zaregistrovat (odkaz „Jsi tu poprvé? Klikněte, prosím, zde pro registraci“).  

Registrovat se mohou pouze osoby starší 18 let, to znamená buď zletilí účastníci nebo zákonní zástupci nezletilých účastníků.  ⮚ Při registraci si zvolíte přihlašovací údaje: přihlašovací jméno je Vaše emailová adresa, heslo libovolné, alespoň 6 znaků dlouhé.  ⮚ Registraci dokončíte prokliknutím potvrzovacího odkazu ve zprávě zaslané na Váš email.  

Přihlášení na zájezd:  

⮚ Po přihlášení do systému zadejte číslo zájezdu 23-359 do textového pole a klikněte na „Vyhledat zájezd“.  ⮚ Vyplňte osobní a další potřebné údaje účastníka a potvrďte závazné přihlášení.  

⮚ Na email obdržíte Potvrzení o zájezdu i s rozpisem plateb. 

Upozornění:  

Přihláška je závazná a z následného odhlášení mohou vyplývat stornopoplatky. S ohledem na epidemiologickou situaci může být pro  účast na zájezdu nezbytné splnění podmínek pro vycestování do jiných zemí a pro návrat zpět do ČR (např. očkování či testování).  Nesplnění těchto podmínek bohužel není možné následně uznat jako důvod pro bezplatné odhlášení ze zájezdu.  

Stornopodmínky:  viz. stránky CK