Informace k výuce a testování od 17. 5.

Vážení rodiče, milí žáci,

  • od pondělí 17. 5. se ruší rotační systém prezenční výuky a povinnost homogenních tříd a skupin. Třídy se tedy vrací k běžné výuce dle rozvrhu a to včetně dělení žáků na skupiny a stěhování žáků do odborných učeben. Stálý rozvrh naleznete na stránkách tříd a v systému Bakaláři.
  • Provoz školní družiny je v běžném režimu (6:30 – 17:00), ruší se povinnost homogenních oddělení a skupin, včetně zajišťování péče o děti rodičů vybraných profesí.
  • Testování probíhá jedenkrát týdně – vždy v pondělí. Nebude-li žák přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu. Pro ranní družinu bude probíhat testování ve školní jídelně od 6:30 do 7:40. Všechny třídy se testují ve třídě kde mají v pondělí první hodinu.
  • V týdnu od 17. 5. využívá škola antigenní testy Sejoy. Více informací, včetně instruktážního videa, naleznete na webové stránce: https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole#dalsi-materialy-ke-stazeni.
  • Mimořádné opatření MZ stanoví, že není povinné nosit ochranu nosu a úst ve venkovních prostorech při zachování odstupu 2 metru od jiných osob, nejde-li o členy domácnosti. Při vycházce nebo pobytu na školní zahradě tedy žák nebo zaměstnanec nemusí mít ochranu nosu a úst, pokud dodrží odstup 2 metry od jiných osob. Ve vnitřních prostorách pak nadále platí povinnost nosit ochranu nosu a úst, se stanovenými výjimkami.
  • Školní jídelna je nadále v běžném režimu. Žáci si mohou vybírat a odhlašovat obědy či svačiny v systému: Strava.cz.
  • Pro tělesnou výchovu zůstává v platnosti nařízení o pohybu pouze ve venkovních prostorách.

Těšíme se na návrat všech dětí,

Josef Kabele, ředitel školy