Česká dětská kniha století

Projektové dny k oslavě stoletého výročí založení republiky se ve škole vydařily – na reportáže s fotografiemi se můžete těšit v listopadovém čísle S-uličníku. Žáci druhého stupně se v rámci projektu ptali svých blízkých, která česká nebo slovenská kniha pro děti a mládež je ovlivnila, když byli sami dětmi. Tuhý souboj o prvenství svedli Jaroslav Foglar s Boženou Němcovou. Vítěznou knížkou se stala Babička – přestože byla napsaná ještě před vznikem samostatného Československa, do ankety patří. Dětským tvůrcem století je Jaroslav Foglar, který měl v ohni želízka dvě – Hochy od Bobří řeky a Rychlé šípy (oba tituly obsadily shodným počtem hlasů stříbrný stupínek). Bronzová příčka patří Bohumilu Říhovi a jeho Honzíkově cestě.