2. B

Třídní učitelka: Mgr. Jarmila Hozmanová

Kontakt: hozmanova@zssulice.cz

Vážení rodiče,

vítám Vás na webových stránkách třídy 2. B – najdete zde všechny důležité informace, které Vám budu potřebovat sdělit. Sledujte, prosím, tyto stránky pravidelně…

SUPERHRDINOVÉ Z 2.B

Rozvrh hodin platný od 1. 9. 2021

14. 1. 2022výtvarná výchova – Lišky v zimě

V dnešní hodině výtvarné výchovy jsme namalovali obrázek na téma liška v zimní krajině. Na obraz jsme použili temperové barvy.

11. 1. 2022Pracovní činnosti – Souboj na talíři:-)

Dnes nás čekala kuchařská práce. Děti modelovaly jídlo, smažily hranolky, hamburgery, volská oka a nugetky:-) Snaha byla veliká.

7. 1. 2022Výtvarné práce dětí – Zimní rukavice

Při výtvarné výchově jsme si něco pověděli o teplých a studených barvách a zkusili se v zimě zahřát teplými rukavicemi. Děti nakreslily svoje ruce v rukavicích. Na papír si obkreslily svoje ručičky, obtáhly všechny prstíčky, jako u prstových rukavic, nebo si prsty schovaly do palčáků. Vymyslely si nějaký zajímavý vzor na svoje rukavice a použily teplé barvy. A jaké to vlastně jsou? Jaká barva by je zahřála? Jaká je barva ohně, srdce, lásky? Červená, žlutá, oranžová, teplá je i žlutozelená nebo hnědá. Když měly rukavičky hotové, nechaly zasněžily pozadí, aby všude padaly vločky. Na vločky použily naopak studené barvy.

17. 12. 2021Výtvarné práce dětí – Ptáčci na krmítku

Tentokrát jsme se při VV tak trochu stali architekty a staviteli, abychom ptáčkům mohli postavit krmítko. A protože správný stavitel potřebuje stavební materiál, tak my jsme si připravili dřevo, abychom mohli postavit dřevěné krmítko. Sledovali jsme, jaké vzory jsou na dřevěných prknech. Tam, kde ze stromu rostly větve, jsou dřevěné suky, každé dřevo má trochu jinou kresbu. Děti si vzaly obyčejný papír, voskovku a nakreslily na něj dřevěné prkno, pěkně pečlivě zaznamenaly všechny suky, léta ve dřevě. Pak použily vodové barvy a domalovaly barvu dřeva a nechaly zaschnout. Než dřevo uschlo, nakreslily si na papír nějaké ptačí návštěvníky krmítka. Děti kreslily skutečné ptáčky nebo si nějaké vymyslely:-)

10. 12. 2021Výtvarné práce dětí – Malba podle popisu uměleckého díla

Dnes děti pracovaly podle popisu uměleckého díla. Záměrně jsem vybrala pouhý popis, který jsem našla na internetu, žádné citově zabarvené líčení.

https://www.cesky-jazyk.cz/slohovky/popisy/jan-zrzavy-pritelkyne-popis-obrazu.html#axzz7EeVQhWtM

Dětem se podařilo do obrazu zahrnout i určitou atmosféru. Ke konci hodiny jsem jim odtajnila, který obraz jsem popisovala – obraz Jana Zrzavého Přítelkyně.

3. 12. 2021 Výtvarné práce dětí – SPÁČI II.

Spánek a snění je častou inspirací pro umělce. My jsme se dneska zaměřili přímo na spící postavu. Když spíme, nemůžeme kontrolovat, jak se tváříme, jakou máme pozici, jak vypadáme. Pozorovali jsme spící postavu, inspirovali jsme se různými malíři (Lautrec – V posteli, 1892, Vuillard – Žena v posteli, 1991, Gauguin – Snění, 1892, Vincent van Gogh – Siesta, 1890, David Hockney – kresby), malovali a kreslili:-)

25. 11. 2021Výtvarné práce dětí – SPÁČI I.

Dnes jsme se při výtvarce trochu uložili k zimnímu spánku:-) Děti si vybraly zvířátko, které se ukládá ke spánku

a uložily ho do pelíšku pod zemí.

23. 11. 2021 Společný výlet s 1. A

V úterý 23. 11. jsme byli na výletě v Praze. Cílem výletu byla návštěva Pražského hradu. V areálu Pražského hradu jsme navštívili Lobkowiczký palác. Nakonec kroky celé naší výpravy směřovaly na hradní náměstí, kde se právě ve 12:00 hodin střídala hradní stráž.

19. 11. 2021

Milí rodiče, děkuji za Vaši účast na konzultačních schůzkách – velmi ráda jsem vás viděla.

Výtvarné práce dětí – za oknem

Dnes jsme se koukali z okna ven, co všechno zajímavého tam můžeme vidět:-)

12. 11. 2021

Výtvarné práce dětí – sv. Martin

Doufám, že si děti Martina užily…zpívali jsme, propojili jsme matematiku, ČJ, stříhali jsme, lepili, tvořili…

27. 10. 2021

Ráda bych Vám i dětem popřála hezké podzimní prázdniny a státní svátek. Budu se na děti opět moc těšit v pondělí 1. listopadu.

22. 10. 2021 Výtvarné práce dětí

Při výtvarné výchově jsme se učili, jak krok za krokem, nakreslit sýkorku. Obrázky se dětem moc povedly:-)

20. 10. 2021 Den stromů – učíme se venku

Dnes je Mezinárodní den stromů. Na počest tohoto dne jsme vyrazili ven k našemu dubu. V blízkosti školy měli žáci za úkol během 5 – 10 minut projít domluvený prostor a najít 5 – 10 odlišných listů, tak aby získali alespoň 5 druhů dřevin. Ve skupině si žáci listy rozdělili, každý list rozstřihli v polovině a nalepili na arch papíru. Každý dokreslil a vybarvil co nejpodobněji druhou polovinu listu (tu chybějící, ustřiženou). Z listů sestavili krásné obrázky a vyzkoušeli si, kolik dětí je potřeba na obejmutí stromu. U stromu jsme si pořídili společnou fotografii.

Dozvěděli jsme se také, že tento dub je starý přes 50 let. Vyprávěl nám o tom pán, který ho sám zasadil:-)

18. 10. 2021 Projekt ,,Mé tajemné zvíře

Nejdříve děti vytvořily své tajemné zvíře a k němu pak přidaly důležité informace – začínáme se slohem:-) Všichni druháčci to zvládli bravurně.

15. 10. 2021 Výtvarné práce dětí

Zvířátka v pohybu

14. 10. 2021 Fotka ze středeční výpravy na Vyšehrad…

10. 10. 2021 Výtvarné práce dětí

Podzimní kytice – příroda se na podzim vybarvuje do žlutých, rezavých a červených barev a dozrávají poslední plody, které se spolu s podzimními květinami mohou stát krásnou dekorací našich domovů. Takovou podzimní dekoraci do vázy si děti vyzkoušely při hodině výtvarné výchovy.

3. 10. 2021 Akce naší třídy

Milí rodiče, s časovým předstihem Vás chci informovat, že příští týden ve středu 13. 10. pojedeme společně s dětmi ze 3. A na výlet. Navštívíme Vyšehrad a zhlédneme divadelní představení Libuše.

V pondělí 18. října do školy přijede mobilní planetárium.

1.10. 2021 Výtvarné práce dětí

Podzim v lese – liška. Nejprve jsme si povídali o podzimním počasí, o změnách v přírodě. A liška – prostě proto, že je to logo naší školy.

Technika: bílou voskovkou děti nakreslily vítr, spirálky, pak navlhčily podklad a zapouštěly barvy podzimního počasí. Naučily se frotáž listů a nakreslit lišku. Nakonec vše vystřihly, nalepily a dotvořily rámeček z nastříhaných čajových sáčků.

24. 9. 2021 Výtvarné práce dětí

Kresba tužkou, otisk bublinkové fólie a nekonečné téma MŮJ KAMARÁD🙂

17. 9. 2021 Výtvarné práce dětí

Děti dnes nakreslily krásné obrázky své rodiny. Je vidět, jak držíte spolu, nádherné rodinky:-) Kreslily zpaměti, nebo pracovaly podle společné fotografie. Pro inspiraci jsme se podívali, jak rodinu namalovali známí malíři a jak rozdílné obrazy to jsou (královská rodina, kterou namaloval slavný španělský malíř Vélazquez, Henri Matisse, Karel Nepraš, Pablo Picasso, Zhang Xiaogang).

14. 9. 2021

Na začátek chci moje milé děti moc pochválit – jsou opravdu šikovné, hodně se snaží a krásně pracují:-)

V pondělí 27. září je na naší škole vyhlášeno ředitelské volno. Školní družina bude pro zájemce v tento den v provozu do 16:00 h. V úterý 28. září 2021 je státní svátek.

5. 9. 2021

Vážení rodiče,

první školní dny jsou úspěšně za námi a Vaše děti jsou druháci. Přeji Vám všem mnoho pozitivní energie a trpělivosti. Kontrolujte, prosím, denně všechny pracovní sešity a sledujte, jak ve škole pracovaly. Pokud uvidíte, že jim něco nešlo, doporučuji doma procvičovat.

V pondělí 6. 9. (a potom ještě 9. 9.) se budou děti opět testovat antigenními testy.

30. 8. 2021 Organizace prvního školního týdne

Ve středu 1. září se sejdeme v 8:00 ve třídě, děti nepotřebují přezůvky ani aktovku. Děti se budou testovat. Předpokládaný čas ukončení prvního školního dne je v 8:45 h. V tento den není v provozu školní družina.

Od 2. září již děti chodí do školy s aktovkou, pouzdrem, čipem do školní jídelny a přezůvkami. To už dostanou učebnice a pracovní sešity. Konec vyučování bude v 11:40. V provozu bude školní družina i jídelna.

V pátek 3. září bude vyučování podle pravidelného rozvrhu.

Přeji všem dětem pěkné prožití posledního prázdninového dne a šťastné vykročení do nového školního roku. Už se na vás všechny moc těším:-) Jaruška