Chemie

Milí deváťáci,

v příštím týdnu vám začíná intenzivní příprava na přijímací zkoušky na střední školy. Výuka přírodopisu a chemie tudíž končí. Děkuji vám za aktivní přístup v online výuce, ale i během školního roku. Držím palce při přijímačkách a ať se vám daří na nové škole. Věřím, že se ještě tento rok ve škole uvidíme:-).

Na Fredovi najdete výsledky testu. Ti, co získali 85% a více mají jedničku na Bakalářích:-).

Markéta Zikmundová

Kam mám posílat úkoly? Přes Bakaláře nebo mail: marketa.bacakova@seznam.cz

Co mám dělat, když něčemu nerozumím, potřebuji poradit, nebo mi něco nefunguje? Napsat paní učitelce, ráda mi pomůže. Může se se mnou spojit i přes Google Meet.

Kde najdu řešení úkolů z minulého týdne? Dole na stránce v příloze.

Nové!!! Online hodiny: jednou za 14 dní ve středu v 10:00. Pro vstup na online hodinu klikni zde.

Týdenní plán 4. 5. – 7. 5.

Než se pustíme do kapitoly přírodních látek, zopakujeme si, co jsme se naučili o derivátech uhlovodíků. Tento týden tedy budeme jen opakovat.

1. Vypracuj úkoly v pracovním sešitě: 23/7, 24/11, 25/14 a pošli do čtvrtka 7. 5.
  2. Vyplň test na Fredovi. Pro přihlášení použij adresu www.zakfred.cz.

Týdenní plán 27. 4. – 30. 4.

Ve středu 29. 4. od 10.00 vás zvu na online hodinu, odkaz výše a zde. Na online hodinu si připrav pracovní list, který si stáhni z přílohy a vytiskni, nebo přepiš do sešitu.

Ti, kdo ještě neposlali úkol z minulého týdne, ať to napraví! Jsou to jen čtyři krátká cvičení z PS, zabere vám to chvilinku.

V tomto týdnu si probereme poslední skupinu derivátů uhlovodíků, které jsou odvozeny od karboxylových kyselin – ESTERY. Estery jsou zodpovědné za příjemné vůně ovoce nebo parfémů, či se přidávají do potravin jako vonné esence.

1) Nastuduj si prezentaci z přílohy a udělej si zápis do sešitu z posledního slidu – neposílat.

2) Vypracuj pracovní list (PDF nebo Word verze) v příloze – poslat do čtvrtka 30. 4.

Stále můžete posílat dobrovolné domácí pokusy na karboxylové kyseliny – viz níže (týdenní plán 20. 4. – 24. 4. )