Přírodopis

Kam mám posílat úkoly? Přes Bakaláře nebo mail: marketa.bacakova@seznam.cz

Co mám dělat, když něčemu nerozumím, potřebuji poradit, nebo mi něco nefunguje? Napsat paní učitelce, ráda mi pomůže. Může se se mnou spojit i přes Google Meet.

Kde najdu řešení úkolů z minulého týdne? Dole na stránce v příloze nebo v online verzi pracovního sešitu Nová škola.


Týdenní plán 1. 6. – 5. 6.

Minulý týden jsme se seznámili s dvouděložnými rostlinami, tento týden se podíváme na jednoděložné rostliny.

1) Prostuduj si přiloženou prezentaci a udělej si do sešitu zápis – ke každé čeledi si vypiš důležité znaky a několik zástupců. Nemusíš si pamatovat všechny zástupce, vyber si jen některé, které znáš, nebo se ti líbí. Nejdůležitější je čeleď lipnicovitých, na tu určitě nezapomeň.

2) V pracovním sešitě vypracuj str. 21 – 25. Vypracované úkoly v pracovním sešitě mi pošli do pátku 5. 6.


Týdenní plán 25. 5. – 29. 5.

Do neděle je stále možné vyplnit test na Fredovi, poté se dozvíš na Fredovi výsledky. Kdo měl z testu více jak 85 % najde jedničku na Bakalářích. Na Fredovi jsou už výsledky testu. 

Rozdělili jsme si krytosemenné rostliny na jednoděložné a dvouděložné. Už víme, že mají odlišné znaky. V tomto týdnu se podíváme na nejdůležitější skupiny (čeledi) dvouděložných rostlin.

Prostuduj si přiloženou prezentaci a udělej si do sešitu zápis – ke každé čeledi si vypiš důležité znaky a několik zástupců. Nemusíš si pamatovat všechny zástupce, vyber si jen některé, které znáš, nebo se ti líbí. Tento týden nezadávám žádný úkol na odevzdání, ale věřím, že si dvouděložné rostliny prostuduješ. Bude se ti to hodit příští týden při opakování.

Dobrovolný úkol na jedničku: Vyber si podle tebe zajímavou dvouděložnou rostlinu a připrav o ní prezentaci, kterou mi pošli:

  • max. 10 slidů
  • zařazení dvouděložné rostliny do systému (název čeledi)
  • stručný popis (ne dlouhé kopírované texty)
  • fotografie
  • čím tě zaujala