Přírodopis

Kam mám posílat úkoly? Přes Bakaláře nebo mail: marketa.bacakova@seznam.cz

Co mám dělat, když něčemu nerozumím, potřebuji poradit, nebo mi něco nefunguje? Napsat paní učitelce, ráda mi pomůže. Může se se mnou spojit i přes Google Meet.

Kde najdu řešení úkolů z minulého týdne? Dole na stránce v příloze nebo v online verzi pracovního sešitu Nová škola.

Online hodiny: Každé pondělí v 10:00. Pro vstup na schůzku klikněte zde


Týdenní plán 1. 6. – 5. 6

!!! Od řady z vás mi chybí úkol za minulý týden: pracovní sešit str. 24/5,6,7,8, str. 29/4,6, str. 30/7, 8. Úkoly co nejdříve dopracuj a pošli na kontrolu.

Na Fredovi najdeš výsledky svého testu. Podívej se, v jakých otázkách jsi chyboval a jaké jsou správné odpovědi. Všichni, kteří mají 80% a více, získali jedničku! Jedničky jsem zapsala na Bakaláře.

Tento týden se podíváme na další zástupce hmyzu s proměnou dokonalou, a to na motýly, mouchy, komáry…

1) Pokud jsi nebyl na online hodině, prostuduj si přiloženou prezentaci (pouze slide 11 – 20 – motýli a dvoukřídlí) a udělej si do sešitu zápis. U každé skupiny hmyzu je v prezentaci uvedena stránka v učebnici, kde najdeš podrobnější informace. Pokud chceš, můžeš si je přečíst.

2) Vypracuj přiložený pracovní list a pošli do pátku 5. 6. Pokud nevíš odpovědi na některé úkoly, znovu si prohlédni prezentaci v příloze. 

 

 

Dobrovolný úkol na jedničku:

Zpracuj zajímavou prezentaci (nejlépe v PowerPointu) o bezobratlém živočichovi nebo skupině bezobratlých živočichů, kteří tě zaujali. Výběr živočicha a pojetí prezentace nechávám na tobě. Nicméně vyvaruj se kopírování či opisování dlouhých textů. Přidej hlavně obrázky (buď z internetu, nebo svoje  – třeba z výletů, z dovolených…) se stručným popisem. Rozsah prezentace max. 10 slidů. Pošli mi prezentaci kdykoliv do 15. června. Pokud bys chtěl, prezentaci můžeš odprezentovat na online hodině (rozsah cca 10 minut). Stačí mi napsat a domluvíme se.


Týdenní plán 25. 5. – 29. 5.

Děkuji všem za vyplnění testu na Fredovi. Kdo ještě nevyplnil, má tento týden poslední možnost. Na konci tohoto týdne se dozvíte výsledky. Pokud se ti nedaří přihlásit, napiš mi zprávu, pomohu ti. Pokud se ti podařilo přihlásit a přesto test nevidíš, důvodem může být, že se test špatně načetl. Pod velkou zelenou lištou „Příspěvky a úkoly“ najdeš malým písmem úvod. Vrať se kliknutím myší na úvod a test se načte. Vyplnění testu je povinný úkol a pokud test nevyplníš a nenapíšeš mi zprávu, beru úkol jako nesplněný.

Tento týden dokončíme hmyz s proměnou nedokonalou a vrhneme se na hmyz s proměnou dokonalou, konkrétně na včely, vosy, čmeláky a mravence.

1) Pokud jsi nebyl na online hodině, prostuduj si přiložené prezentace – hmyz s proměnou nedokonalou (pouze slide 10 – 15) a hmyz s proměnou dokonalou a udělej si zápis do sešitu. U každé skupiny hmyzu je v prezentaci uvedena stránka v učebnici, kde najdeš podrobnější informace. Pokud chceš, můžeš si je přečíst.

2) V pracovním sešitě vypracuj str. 24/5,6,7,8, str. 29/4,6, str. 30/7, 8 a pošli na kontrolu do pátku 29. 5.

 

 

Dobrovolný úkol na jedničku:

Zpracuj zajímavou prezentaci (nejlépe v PowerPointu) o bezobratlém živočichovi nebo skupině bezobratlých živočichů, kteří tě zaujali. Výběr živočicha a pojetí prezentace nechávám na tobě. Nicméně vyvaruj se kopírování či opisování dlouhých textů. Přidej hlavně obrázky (buď z internetu, nebo svoje  – třeba z výletů, z dovolených…) se stručným popisem. Rozsah prezentace max. 10 slidů. Pošli mi prezentaci kdykoliv do 15. června. Pokud bys chtěl, prezentaci můžeš odprezentovat na online hodině (rozsah cca 10 minut).