Anglický jazyk (skupina A1 p. uč. Kabele)

Dear students, good morning!

Děkuji všem, kdo poslali práci z minulého týdne, pečlivě si zapisuji vaše jedničky. Tentokrát vám dávám práci na dva týdny, až do pátku 17. 4.

Úkol č. 1

Budou Velikonoce a tak mám pro vás video v angličtině s Pepou Pig (a dokonce je tam i liška!) Video se vám bude zastavovat a vaším úkolem bude přečíst si úkol a poté odpovědět. Většinou budete pouze zaškrtávat mezi True (pravda) nebo False (lež). Když vám to nepůjde, nic se neděje, snažte se alespoň rozumět příběhu, jak nejlépe zvládnete.

Už víte, co je to Easter egg hunt?

Ve videu je také několik předložek (to je slovo jako třeba under – pod), dokázali byste v příběhu najít i další? Zkuste to a pošlete mi ty, které jste našli.

Video můžete spustit zde: https://en.islcollective.com/video-lessons/easter-egg-hunt-prepositions-place

Úkol č. 2

Najdi si v učebnici stranu 34 cvičení 1 – song. Píseň najdeš pod tímto textem s názvem song – Look all around.

Do slovníčku si napiš všechny dopravní prostředky, které tam najdeš. Dokázali byste vymyslet ještě další, které v písničce nejsou?

Úkol č. 3

Pošli mi odpověď na otázku: How do you go to school? (Jak jezdíš do školy?) Nápovědu najdeš také na str. 34.

V pracovním sešitě si najdi str. 43 a udělej cvičení 2. Pošli mi odpověď na otázku: Kolik dětí chodí do školy pěšky.

Úkol č. 4

Užijte si Velikonoce a když budeš chtít (je to dobrovolné), může mi poslat anglicky i pozdrav nebo krátký dopis z prázdnin.

To je vše – It´s a pity!