1. B


Třídní učitelka: Mgr. Jarmila Hozmanová

Rozvrh hodin:

Červen je tu…

3. 6. 2021

FOTOGRAFOVÁNÍ TŘÍD

Blíží se konec školního roku a spolu s tím se přiblížilo každoroční focení tříd. Tentokrát to bude v pondělí 21. 6. 2021 dopoledne. Kromě třídních fotek bude možné (s písemným souhlasem rodičů) pořídit i fotografie jednotlivých žáků či skupinek. Cena třídní fotky (15×21 cm) je 50 Kč,

jednotlivec -minimálně 3 ks (10×15 cm) 45 Kč, skupinky-kamarádi 1 ks 30 Kč. Předpokládané předání fotografií – oproti penězům – (25) 28. 6. 2021. Takže hezky obléknout a připravit úsměvy:-)

7. 5. 2021

Krásné dobré ráno, děti moje.

Týden utekl jako voda a opět je tu pátek. Chci vás všechny moc pochválit za to, jak jste celý týden vzorně pracovali. Užijte si hezký víkend a těším se na vás v pondělí ve škole.

3. 5. 2021

Krásné dobré ráno, děti moje.

Přeji vám všem hezký den a celý měsíc květen.

30. 4. 2021

Během hodin výtvarné výchovy zkoušíme různé výtvarné techniky na různá témata. Obrazy Pabla Picassa se nám staly inspirací při tvorbě čarodějnic.

29. 4. 2021 Výtvarka venku

Tvořit se dá všude a ze všeho. Venku je toho spousta, co mohou děti použít a ztvárnit tak své představy. Děti vymýšlely ve třídě, co budou malovat a venku jsme všichni společně hledali vhodné přírodní prostředí.

23. 4. 2021

Dobré ráno, děťátka moje.

Přeji vám všem krásný pátek a víkend. V pondělí se na vás budu moc těšit opět ve škole 🙂

22. 4. 2021

Dnes je 22. dubna a v mnoha zemích po celém světě si lidé připomínají „Den Země“ – je to událost zaměřená na podporu ochrany životního prostředí.

Přání naší Zemi:

19. 4. 2021

Krásné dobré ráno, moje milé děti.

Minulý týden bylo moc hezké, že jsme se mohli spolu učit ve škole. Tento týden nás čeká opět výuka přes počítač. Přeji vám, ať se vám vše daří 🙂

11. 4. 2021

Moji milí rodiče,

touto cestou Vás všechny ze srdce zdravím. Jak jste již byli informováni v minulých dnech, Vaše děti od pondělí 12. dubna nastupují na 1 týden na prezenční výuku. S tímto nástupem do školy je spojeno také testování dětí. Děti se nemusí vůbec ničeho bát, testování je bezbolestné. V případě Vašeho zájmu máte možnost při tomto testování Vašim dětem asistovat. Jakmile budeme mít testování za sebou, společně s dětmi odcházíme do šatny, kde se teprve přezujeme. Potom již bude výuka probíhat dle školního rozvrhu. Pouze tělesná a hudební výchova klasicky vyučována nebude, v této době budou děti mít jiné aktivity (pobyt venku, procházka, opakování a upevňování učiva, tvořivé činnosti, čtení…).

Přejme si, ať je vše v pořádku a můžeme se s dětmi ve škole vídat co nejvíce – už se na děti moc těším!

Vám všem děkuji za výbornou spolupráci a přeji vše dobré.

9. 4. 2021

Krásné dobré ráno, moje milé děti 🙂

Týden je opět za námi – všechny vás moc chválím, jak jste hezky pracovali. Užijte si blížící se víkend a už se moc těším na pondělí, až se spolu všichni setkáme v naší třídě.

8. 4. 2021

Děti, moc vás zdravím a přeji vám všem krásný den.

Na začátek mám pro vás dobrou zprávu – pokud vše dobře dopadne, tak se v pondělí 12. dubna všichni společně setkáme v naší třídě – hurá! 🙂

6. 4. 2021

Krásné dobré ráno, moje milé děti.

Věřím, že jste si o velikonočních prázdninách hezky odpočinuli a užili si hezký čas s vašimi rodinami. Přeji vám pěkný týden a celý měsíc duben, ve kterém už se snad společně setkáme ve škole…

DOMÁCÍ PRÁCE ŽÁKŮ VÝTVARNÉ TVORBY během distanční výuky

Výuka probíhá offline. Děti mají k dispozici nabídku témat a tvoří doma:-)

Jarní květina – úkol: Vytvoř květinu (nebo co tě napadne ve spojitosti s jarem). Materiál: cokoli, co je doma – lego, oblečení, potraviny.

Koláž z tvrdých papírů, vystřihni, nalep a využij techniku frotáže a podzemní svět

PTÁČEK – ČÁP Z PAPÍRU

JARO OŽÍVÁ 2021 – CHRÁNÍME PTAČÍ HNÍZDA

Každé jaro věnují ptáci obrovské množství energie a času péči o svá vajíčka a mláďata. Při procházce děti pozorovaly hnízdění ptáků a jejich pohyb v přírodě.

31. 3. 2021

Moje milé děti.

Dnes nás čeká poslední učení pro tento týden a před námi jsou velikonoční prázdniny.

Přeji vám všem hezké Velikonoce a budu se na vás těšit opět v úterý 6. dubna.

VELIKONOCE U NÁS DOMA

26. 3. 2021 – Moje milované děti,

přeji vám všem krásný den a jaro plné radosti z probouzející se přírody …

19. 3. 2021 – Dobré ráno, moje milé děti.

Je tu pátek a víkend už je za dveřmi, tak si během volných dnů odpočiňte a užijte si rodiče.

A čeká nás jeden speciální den – v sobotu 20. března je první jarní den a s ním také jarní rovnodennost, kdy den je stejně dlouhý jako noc.

SVĚTOVÝ DEN VODY – VÁŽÍME SI VODY

Světový den vody se každoročně slaví 22. března. Tématem letošního Světového dne vody je to, co voda pro lidi znamená, její skutečná hodnota a jak můžeme lépe chránit tento životně důležitý zdroj. Tento týden si budeme při distanční výuce povídat, jak je voda pro nás důležitá.

Jarní pozdravení od dětí z jejich zahrádky.

Domča nám poslal, jak jim na zahrádce začíná klíčit česnek. Celá jarní příroda je v procesu změny, probouzí se a začíná nový život.

BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ

Spisovatelé a ilustrátoři z 1. B vložili do svých knih spoustu času, trpělivosti, zaujetí a tvořivosti. Už se těším na autorské čtení ve škole:-) Hezké čtení, moji malí kamarádi.

5. 3. 2021Děťátka moje,

je tu pátek a před námi nejen víkend, ale také jarní prázdniny a s nimi celý příští týden volna. Užijte si ho, dávejte na sebe pozor a hezky si odpočiňte. Budu se na vás opět těšit v pondělí 15. března.

Distanční výuka od 1. 3. 2021

  1. skupina od 9:00
  2. skupina od 10:00 Odkaz na meet zde: https://meet.google.com/gdu-xkub-mun?fbclid=IwAR3ApnffppNDKtgSxxyu6GdCR_mtAdnduYIrBfNHRqbzZDLwl4fgJQWxaWk

K+M+B+2021

Dnes je 6. ledna – svátek Tří králů. Tímto dnem končí dvanáctidenní vánoční období. Více o tomto významném dni jsme se dneska dozvěděli ve škole. Naši malí koledníci si na hlavy nasadili papírové koruny. I my vám všem vinšujeme dnes z celého srdce jako Tři králové: …a my taky vystupujem a Nový rok 2021 vinšujem…. 🙂

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ V DOBĚ DISTANČNÍ VÝUKY…..

Procházky v přírodě